Opinie użytkowników o produktach Spiderholster

Fotopolis.pl - test pasa reporterskiego

Pierwsza wzmianka na temat pasa reporterskiego Spider Camera Holster pojawiła się na łamach fotopolis.pl w 2009 roku. Wtedy pisaliśmy o nim na zasadzie akcesorium-ciekawostki, dostępnego jedynie na zachodnich rynkach lub w sklepach internetowych. Minęło kilka lat, mocowania Spider Camera Holster mają polskiego dystrybutora (firma Foto-Nova), a w sieci istnieje polska strona poświęcona temu systemowi. Już kilka lat temu system Spider Camera Holster wzbudził nasze zainteresowanie, postanowiliśmy więc sprawdzić jak w rzeczywistości sprawdza się ten pomysł.

Czytaj więcej ...

Artysta plastyk, fotograf - Igor Staniaławski

Moim żywiołem fotograficznym jest praca w studio. Często jednak realizuję również zlecenia fotograficzne w plenerze dokumentując różne wydarzenia. Tutaj wielogodzinna praca i przebywanie na planie do późna w nocy nie jest niczym niezwykłym.

Czytaj więcej...

Artysta fotografik Krzysztof Włodek – wrażenia użytkownika...

Kiedy idę na „łowy fotograficzne“ lubię mieć ze sobą oprócz „cyfrówki“ aparat analogowy. Używam również obiektywów stałoogniskowych, często je zmieniając. Spider Camera Holster to idealny „przyjaciel“ fotografa, który potrzebuje mieć tak zwane "wolne ręce" wykonując różne dodatkowe czynności.

Czytaj więcej...

Znany fotograf - Michał Wajnchold - podczas pleneru fotograficznego w bazie lotniczej

Korzystając z uprzejmości firmy Foto-Nova podczas jednego z plenerów fotograficznych organizowanych w bazie lotniczej, miałem możliwość praktycznego wypróbowania systemu reporterskiego SpiderPro. Fotografia lotnicza, którą się zajmuję, z racji swej specyfiki pogranicza reportażu i fotografii artystycznej, wymaga użycia środków o wysokich walorach zarówno jakościowych jak i użytkowych. Dynamika i mała przewidywalność z jednej, oraz konieczność wykonania zdjęcia o maksymalnie dobrej jakości z drugiej strony wymuszają stosowanie szerokiego spektrum środków o często sprzecznych wymaganiach (jak choćby krańcowo różny zakres ogniskowych). Niestety wiąże się to często z koniecznością operowania dwoma zestawami fotograficznymi. Noszenie dwóch aparatów na paskach jest męczące fizycznie i często powoduje kłopoty związane z plątaniem się pasków na szyi w kluczowym momencie. Może to spowodować brak możliwości swobodnego użycia w "tym jedynym" momencie i przepadek wymarzonej sceny...

Czytaj więcej...

Znany fotograf - Zygmunt Novak - opisuje swoje spotkanie ze SpiderHolster

Jest wiele sposobów noszenia lustrzanki i wiele typów pasków, pasów, uprzęży, kabur etc. pozwalających na wygodną pracę z aparatem fotograficznym. Różnorodność dostępnych rozwiązań pozwala każdemu fotografowi wybrać ten najwygodniejszy. Czy nasz wybór padnie na fabryczny pasek, akcesoryjne szelki, pasek nadgarstkowy, kaburę, torbę, plecak, czy pas zależy od naszych preferencji i charakteru realizowanego zadania. Jedne rozwiązania mogą ułatwiać pracę inne, źle dobrane z pewnością ją utrudniają. Podczas sesji fotograficznej, w plenerze czy w studio często liczy się szybkość oraz łatwość odłożenia i sięgnięcia po aparat.

Czytaj więcej...

Znany fotograf - Marcin Parzyński - z Canonem EOS-1D X i pasem SpiderHolster na pokazach lotniczych AIR SHOW w Radomiu 23 - 24 sierpnia  2013r.

Galeria zdjęć z AIR SHOW w Radomiu

Podczas radomskiego Air Show miałem po raz kolejny sposobność używania pasa reporterskiego SpiderPro systemu Spider Holster. Moje wrażenia były bardzo pozytywne. Jest to niewątpliwie dobrze pomyślane rozwiązanie, jeśli chodzi o szybkość i łatwość dostępu do aparatu w każdym momencie, w którym się go potrzebuje. Pod tym względem jest to znacznie wygodniejsze od „klasycznego” noszenia aparatu na szyi bądź w torbie, czy plecaku fotograficznym. Szczególnie daje się to odczuć w sytuacji, kiedy naprzemiennie używa się dwóch lustrzanek, a nie zawsze ma się dość czasu na sięganie do torby po tę drugą.

Czytaj więcej...

   
© KOMPART